חניכיים

החניכיים הן איבר חשוב, אולי אף החשוב ביותר בחלל הפה שלנו. כאשר מתפתחת בעיה או מחלה בחניכיים, היא עלולה לגרום לנסיגת חניכיים, שבתורה תגרום להתרופפות השיניים ולנשירה שלהן. לכן, בכל פעם שמתעוררת בעיה כלשהי בחניכיים, יש לטפל בה ללא דיחוי.

כיצד נדע שקיימת בעיה כלשהי בחניכיים?

למרבה הצער, לא בכל פעם שתתרחש דלקת או מחלת חניכיים נוכל בהכרח לחוש בה. עם זאת, בדרך כלל נוכל להבחין בכל מיני תסמינים שמעידים על הצטברות של חיידקים, אשר יוצרים דלקת באזור החניכיים. התסמינים הללו יכולים להיות ריח רע מהפה, דימום בזמן צחצוח השיניים, התרופפות של השיניים, נפיחות, אדמומיות, מוגלה ועוד. במקרים כאלה, יש לבדוק את החניכיים בהקדם ולהתחיל בטיפול המומלץ על ידי הרופא.

מהם טיפולי החניכיים הקיימים כיום?

  באופן עקרוני, הטיפול האפקטיבי וההכרחי ביותר לחניכיים הוא מניעה: צחצוח שיניים בצורה נכונה ועל בסיס קבוע, ביצוע טיפולי שיננית וניקוי אבן אחת לתקופה, שימוש בחוט דנטלי על בסיס קבוע וביצוע שטיפות פה בעת הצורך. במקרים בהם כבר נוצרה בעיה בחניכיים, לרוב יותאם למטופל אחד מהטיפולים הבאים:

  • טיפול אנטיביוטי – במטרה להפחית את הדלקת או הזיהום.
  • הקצעת שורשים – ניקוי שיניים עמוק שמתבצע בהרדמה מקומית.
  • ניתוח ניקוי עמוק – במקרים בהם הקצעת השורשים לא הצליחה להביא לפתרון הבעיה, יידרש ניקוי אף עמוק יותר, במסגרתו הרופא ירים את החניכיים וינקה את כל הפה באופן יסודי.
  • השתלת רקמת חניכיים – ההשתלה תתבצע כאשר קיימת נסיגת חניכיים משמעותית, אשר גורמת לחשיפת שורש השן.
  • שיקום חניכיים מונחה – טיפול המתבצע במטרה לגרום לגוף לייצר עוד עצם בלסת.
  • השתלת עצם – ההשתלה תתבצע במקרים בהם קיים חסר משמעותי בעצם.

טיפולי חניכיים במדיקליניק

במדיקליניק אנו מתמחים בין היתר בטיפולי חניכיים, מתוך הבנה שללא חניכיים בריאות, לא ניתן ליהנות מפה בריא. מסיבה זו, הרופאים במרפאתנו מקפידים לעשות שימוש בטכנולוגיה חדשנית ובשיטות המתקדמות ביותר בתחום כיום לטיפול בבעיות חניכיים. הטיפולים במרפאתנו מתבצעים תוך מתן יחס אישי וחם לכל מטופלינו והתאמת כל טיפול באופן אינדיבידואלי לכל מטופל, על מנת להבטיח הן את שביעות הרצון של מטופלינו והן את הצלחת הטיפול.

הרשמה לייעוץ ללא עלות


  WhatsApp