שיקום הפה

יום ראשון 07.2022

שיקום הפה הוא תהליך רפואי-דנטלי, שמתבצע לצרכים אסתטיים או בריאותיים של הפה והשיניים. מדובר בתחום מומחיות בעולם רפואת השיניים, שעוסק בין היתר בשחזור שיניים, שחיקת שיניים, הפרעות תפקודיות בלסת, בעיות סגר ועוד. מדובר במגוון רחב במיוחד של טיפולים, אשר נעים מטיפולים קלים כמו למשל סתימה, ועד לטיפולים מורכבים כמו ביצוע שתלים דנטליים בכל הפה. לפניכם כל מה שצריך לדעת על שיקום פה: למה צריך אותו, מהם סוגי השיקום שקיימים כיום וכיצד ניתן לבצע את הפרוצדורה באופן קל ופשוט יותר.

למה צריך שיקום?

שיקום הוא עניין הכרחי בשל מגוון של סיבות שונות, כשהעיקרית שבהן היא בריאות הפה. חשוב לדעת כי לכל שן ושן בפה שלנו יש תפקיד משלה. השיניים הטוחנות, למשל, אחראיות על טחינת המזון; השיניים החותכות אחראיות על חיתוך המזון ועוד. כאשר השיניים שלנו ניזוקות, הן למעשה לא יכולות למלא את הפונקציה שלשמה הן קיימות – עניין אשר פוגע בבריאות הפה הכללית. 

סיבה חשובה לא פחות לשיקום הפה, היא שהשיקום מספק למטופלים מענה אסתטי. אנשים שסובלים משיניים רקובות או שבורות, משיניים חסרות ועוד, לרוב גם עלולים לסבול מדימוי עצמי נמוך שמתלווה למצב הזה ואף גורם להם להימנע מאינטראקציות חברתיות. לאחר השיקום, לרוב נראה עלייה לא רק בתפקוד הפה של המטופל, אלא גם בביטחון העצמי שלו.

מהם סוגי השיקום הקיימים כיום?

כאמור, שיקום הפה הוא נושא רחב אשר כולל לא מעט סוגי טיפולים, אך לרוב, כאשר מדברים על שיקום פה מתייחסים לכתרים, גשרים ושתלים דנטליים – כאשר המטרה של כל אלה היא להחליף שיניים חסרות. בעוד שגשרים הם פתרון נשלף ולא קבוע, אותו כבר כמעט לא מבצעים כיוון שיש אלטרנטיבות טובות יותר, כתרים ושתלים מספקים פתרון טוב מאוד לשיקום הפה במצבים של שיניים חסרות או פגועות. במצבים בהם השן פגועה או חלשה, כמו שקורה למשל לאחר טיפול שורש, תתבצע השחזה של השן ומעליה יודבק כתר, שגם יספק מענה אסתטי וגם יגן על השן מפני פגיעות חיצוניות. לעומת זאת, במצבים של שיניים חסרות, לרוב נבצע שתל דנטלי, שמעליו יוברג הכתר. 

כיום קיימים מגוון של כתרים בשוק, אשר עשויים מחומרים שונים, אך המוכרים והאיכותיים שבהם הם כתרי החרסינה והזירקוניה:

הרופא המטפל הוא זה שלרוב יבחר את הכתר המתאים ביותר למטופל.  

כמה זמן אורך התהליך וכיצד ניתן לייעל אותו?

באופן עקרוני, קשה וכמעט בלתי אפשרי להעריך מראש כמה זמן התהליך יארך, שכן כל גוף מגיב לשיקום בצורה שונה ועובר תהליך החלמה שונה. עם זאת, ישנם בכל זאת מספר דברים שניתן לעשות על מנת לדייק את הטיפול ולקצר את תהליך ההחלמה, כשאחד הבולטים שבהם הוא שימוש בסורק אינטרה-אוראלי. מדובר במכשיר אשר סורק את חלל הפה, מצלם אותו בדיוק רב ומייצר הדמיה תלת ממדית של פה המטופל. הקובץ הדיגיטלי נשלח למעבדה ומאפשר לטכנאי השיניים להכין עבור המטופל את הכתרים הטובים ביותר עבורו. באופן זה, ניתן לצמצם את מספר הפגישות במרפאה ולהכין עבור המטופלים כתרים באופן מהיר יותר, עניין אשר מזרז את כל התהליך באופן משמעותי.

מדיקליניק: כל מה שהפה שלכם צריך

במדיקליניק, אנו מתמחים בכל סוגי השיקום שקיימים כיום – הן הפשוטים והן המורכבים. אנו לא רק מחזיקים בידע רחב ועדכני בשיקום הפה, אלא גם עושים שימוש בטכנולוגיות ובמכשירים המתקדמים ביותר בעולם הדנטלי, על מנת להעניק למטופלים שלנו את התוצאות הטובות ביותר. המקצועיות הבלתי מתפשרת שלנו, יחד עם הניסיון עתיר השנים שלנו בתחום, מאפשרים לנו להתאים לכל מטופל את התהליך הטוב ביותר עבורו, ולספק לו הן תוצאות אסתטיות והן שיפור משמעותי בבריאות הפה.

לדף מאמרים

הרשמה לייעוץ ללא עלות


    WhatsApp